Duben 2008

1. Spřátelený blog s Hermionou Granger

29. dubna 2008 v 15:37 spřátelené blogy
Ahojky spřátelila jsem se s hodně pěkný blogem Hermiony Granger !!
Je o Harrym Potterovi je v něm spoustu zajímavostí o Bradavicích o lektvarech a hlavně o Harrym Potterovi a jeho přátelích.Však se sami podívejte je fakt super!
Blog je TADY
A tady je diplomek pro >Hermionu Granger< ode mě.Promin neměla jsem moc času tak jsem ho trochu odflingla ,ale doufám ,že se ti aspoň trochu bude líbit! Tak už jsem udělala nový diplomek ,který je teda podle mě už leopší než ten předtím!

7 díl Harryho Pottera

28. dubna 2008 v 19:57
Minulý měsíc jsme se dozvěděli, že film Harry Potter a Relikvie smrti bude uveden do kin ve dvou dílech. Novinky z dnešního rána říkají, že první z obou částí půjde do kin 19. listopadu 2010.
Berte to ovšem s rezervou, protože tuto zprávu zatím nepovrtdil Warner Bros..

Co Emma řekla

27. dubna 2008 v 19:47 Emma Watson
O získání role Hermiony:
Volala jsem své kamarádce a ona se zeptala: "Máš to?" A já jsem řekla: "Ano!!" Ona začala křičet, křičela snad 5 minut. Byla tak nadšená! Byla skoro víc nadšená než já. Ve skutečnosti mě vzali do studia, posadili vedle Ruperta a řekli mi: "Získala jsi roli." Trvalo mi 5 minut, než jsem se vzpamatovala. Myslela jsem si: Pane bože, tohle je sen? Někdo mě štípnul.
O hraní:
Je to ta nejzvláštnější věc, která se mi kdy stala, je to ta největší věc, která se mi kdy stala
a je to ta nejlepší věc, která se mi kdy stala! Hraní jsem si opravdu užila a miluju pocit, že se na mě budou lidi dívat. Je to velmi lichotivé. Byla to tvrdá práce. Myslím, že den, kdy jsem snědla 50% prachu a 50% jídla byl velmi náročný.
O Hermioně:
Hermiona je velmi posedlá školou. Je trochu podivín, ale ve skutečnosti je to knihomol. Nemá daleko k tomu chodit s nosem nahoru. Myslím, že to je celá její povaha. Kdyby tyto vlastnosti neměla, byla by normální, ale tyto vlastnosti ji dělají takovou, jaká je. Skutečnost, že ona je tak dokonalá na ní miluju. Myslím, že Hermiona bude dělat něco jako doktořinu nebo něco podobného nebo bude opravdu pedantská. Je velmi panovačná, pořád komanduje Harryho a Rona. A vážně, myslím, že si to užívá. Je to veliká sranda být mezi nimi jediná holka.
O tom být známá herečka:
Spousta lidí je opravdu příjemných, ale někteří na mě zírají, jako na nějaké zvíře v ZOO,
ne jako na normálního člověka s přirozenými pocity. Když si odmylsíte všechny ty premiéry, líčení a všechno okolo, zbyde vám jen hraní a to je na tom to nejlepší.


Bulvár úotočí na Emmu

27. dubna 2008 v 19:22 >Bulvár<
A nenechal se zahanbyt ani Aha pokud byste si ho kouopili ještě dnes je na straně 34.Je to trochu starý ale to doufám neva!Nemyslím si ,že by Emma začala brát drogy!!A prý ještě na netu kolují takový řeči ,že Emma dělala před HP pornografii!Silně pochybuju!

Chudák Emma

27. dubna 2008 v 19:13 >Bulvár<
Ahoj !!chudák Emma blesk si na ni pěkně smlsnul !Jak jinak njn to sou ty bulváry Emma měla úplně zkažený narozeniny!Tohle jsou bohužel nejnovější fota co mám :-(
Zdroj:emma-watson.cz/ a blesk.cz/

Hnusné fotomontáže

27. dubna 2008 v 18:58 Emma Watson
Čaute !!Na netu jsem našla úplně šílený fotomontáže je to fakt hrozný pro někoho je to asi sranda no myslete si co chcete ale podle mě je to mega prasárna!!
612
fůj :-!

Daniel

27. dubna 2008 v 14:38 Daniel Radcifle
Jméno: Daniel Jakob Radcliffe
Záliby:Hraní na basovou kytaru, dívání se na závody Formule 1
Domácí mazlíčci:2 Psi : Bink a Nuggeta
Postava: Harry Potter
Datum narození: 23.07.1989
Místo narození: Fulham, Londýn, Anglie
Znamení: Lev
Oblíbený: Film: Charlieho andílci, Spiderman
Seriál: The Simpsons
Herečky : Nicole Kidman, Julia Roberts, Kate Winslet, Catherine Zeta-Jones, Kate Hudson, Renee Zellweger, Jodie Foster, Kirsten Dunst, and Cameron Diaz
Herci : Tom Hanks, Ben Stiller, Jude Law, Ed Harris, and Robert DeNiro
Idol : Gary Oldman
Hudba : The Stroke, Stereophonics, Dandy Warhols, Sex Pistols, Iggy Pop, The Thrills, Darkness, Jet, Red Hot Chili Peppers, Rolling Stones, Longview, The Libertines, The Stranglers and The Undertones, David Bowie, ColdPlay, Deftones, Blur, The Music, Zwan, Brendan Benson, The Rapture.

Adresa

27. dubna 2008 v 14:37 Daniel Radcifle
Adresa:
ICM 76 Oxsford Street London,W1N JHN

Sye Lattimer,ARG 40 Great Portland Street London,United Kingdom W1W 8PA 41

Filmografie

27. dubna 2008 v 14:36 Daniel Radcifle
Filmografie:
2007-Harry Potter a fénixův řád
2005-Harry potter a ohnivý pohár
2004 Harry potter a vězeň z Azkabanu
2002 Harry Potter a tajemná komnata
2001 Harry Potter: Behind the Magic (TV)
2001 Harry Potter a Kámen mudrců
2001 Comic Relief: Say Pants to Poverty (TV)
2001 Comic Relief Short Pants (TV)
2001 Agent z Panamy
1999 David Copperfield (TV) (epizody 1, 2)

Daniel-životopis

27. dubna 2008 v 14:35 Daniel Radcifle
Daniel Radcliffe -ŽIVOTOPIS
Životopis:
Daniel se chtěl stát hercem již od pěti let, ale jeho rodiče si nepřipouštěli, že by mohl být hercem. Přesto se mu podařilo rodiče přesvědčit a jeho máma poslala Danielovu fotku do televizní společnosti BBC, která vybírala potencionální uchazeče na roli mladého Davida Copperfielda. Daniel musel projít pět zkoušek, než se mu podařilo získat tuto první větší roli v televizní adaptaci románu Charlese Dickense "David Copperfield" (1999). Ve filmu s hvězdným obsazením na sebe dokázal Daniel upozornit. Brzy poté se objevil v malé roli po boku Pierce Brosmana v akčním thrilleru podle bestselleru Johna Le Carré Agent z Panamy.

Největší úspěchu se mu dostalo, když získal roli Harryho Pottera ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Jeho život se náhle změnil, poté co uspěl ve výběru na roli mladého chlapce, která se získává jednou za dekádu. Po měsících hledání a tisíce zkouškách si jej režisér Chris Columbus vybral pro tuto roli. Daniel byl v roli Harryho úžasný a ze všech stran se na něj valila pozitivní kritika. Po uvedení filmu do kin se z Daniela náhle stala světová hvězda. Nutno dodat že v dalších dílech si vedl snad ještě lépe...

Všechno nejlepší!!!!!!!!!!!!

27. dubna 2008 v 14:21 Narozeniny
A také musíme poblahopřát Emmě Charlotte Duerre Watson ,kdyby někdo nevěděl tak představitelce Hemiony Grangerové což si myslím že víte.K jejím 18.narozeninám ,kteroé měla 15.dubna.Všechno nejlepší!!!!!!!Sice trochu opožděně, ale nevadí.
Trochu jsem se nudila tak jsem jí udělala dort na internetu

úvod

27. dubna 2008 v 13:28 Herci
Ahojte!!
Rozhodla jsem se udělat rubriku-herci ,ale asi by toho bylo hodně kdybych tam dávala i hermionu,rona a harryho tak udělám ještě jednu rubričku speciálně jenom pro ně a asi i možná s Malfoyem a s Herci co se tam objevují hodně často!V téhle rubričce bude třeba školník atd.Tak piště do komentíků názory jak bys te chtěli tenhle blog opozměnit asi budu dělat radikální změny v rubrikách protože se tam absolutně nevyznám.

Vše nejlepší!

27. dubna 2008 v 13:23 Narozeniny
Sice trochu opožděně ale přece přejeme hercovi Davidu Bradleymu (Argus Filch) vše nejlepší.V Bradavicích hraje školníka Arguse Filche kdyby náhodou někdo nevěděl .Narodil se 17. dubna 1942. Tedy mu je 66 let.Vše nejlepší!


Moje walpapery

26. dubna 2008 v 14:37 wallpapers
Ahojte zkoušela jsem vytvořit svoje walpapery .No žádná sláva ,ale snad se aspoň trochu budou líbit :-).Prosím kdybyste si to náhodou třeba chtěli dat na blog nebo něco takovýho, tak prosím se zdrojem (tedy s adresou mého blogu) páč sem to dělala hodně dlouho a je to jenom moje práce :-).Kdyby náhodou někdo nedal se zdrojem tak jsem tam dala takový kod :-) a autora takže na to příjdu :-).
Tak tady je s Emmou
Zatím jsem udělala jenom jeden ,ale postuopně přidám :-)).Tak prosím piště do komentíků jestli se vám to líbí nebo ne.

rozhovor Bonnie Wright

25. dubna 2008 v 22:26
Rozhovory:
Q: Četla jsi všechny knihy o Harry Potterovi?
Bonnie: Ano. Čtvrtý díl jsem dokončila v deseti. Myslím že se s každým dalším dílem zlepšují. Čtvrtá kniha má vážně dobrý příběh.

Q: Co máš ráda na knížkách o HP?
Bonnie: Hlavně kouzla! Taky jsou odlišné od ostatních knížek odehrávajících se v normálním životě a jak už jsem řekla, mají dobrý příběh. Navíc, mám ráda všechny postavy.

Q: Kdo je tvoje oblíbená postava?
Bonnie: Hagrid, protože je obr. Vypadá strašidelně zvenku, ale uvnitř je milý.

Q: Viděli jste se s Danielem, Emmou nebo Rupertem i mimo natáčení?
Bonnie: Ano. Prostě jsme si povídali a občas chodili ven.

Q: Co ráda děláš za sporty?
Bonnie: Mám ráda fotbal jako sport. Taky jsem asi rok surfovala (v Austrálii).

Q: To zní že docela cestuješ. V jakých zemích jsi už byla?
Bonnie: V Americe, Austrálii, Indii, Španělsku, Itálii a ve Francii.

Q: Kdyby ses mohla vrátit na jedno z těch míst, co by sis vybrala?
Bonnie: Mám hodně ráda Francii a taky Itálii.

Q: Co je tvůj oblíbený předmět ve škole?
Bonnie: Mám ráda výtvarku a vědy. Ráda dělám keramiku. Je to odlišné od kreslení na papír, protože musíš něco vytvarovat do určitých věcí. Je to docela obrazné, můžeš to cítit a držet a právě to je odlišné od kreslení.
Rozhovor (BBC.co.uk)
Kdy jsi poprvé četla knížky o Harry Potterovi a co sis o nich myslela?

Bonnie: Přečetla jsem je před natáčením prvního dílu a byla jsem do toho velkej fanda. Myslím, že to jsou úžasné knížky, můj bratr vždycky říkal, že jsem hodně podobná Ginny!

Co byla pro tebe nejlepší chvíle z natáčení?

Bonnie: Jenom chodit na natáčení každý den bylo super. Každá scéna byla úžasná, všechny se mi hrozně líbily.

Jaké bylo pracovat s Julie Walters, s tvojí filmovou matkou?

Bonnie: Ona byla úžasná a opravdu vtipná. Oba byli úplně ideální rodiče [Mark Williams hraje Arthura Weasleyho].

Jak sis zvykla na to, že jsi slavná?

Bonnie: Zatím mě jen pár lidí poznalo v davu. Pořád můžu jít po ulici a nikdo mě nepozoruje. Kdybych byla Daniel Radcliffe, měla bych to mnohem těžší.

Jaké rady ti dávali přátelé?

Bonnie: Mí přátelé a rodina na mě byli velmi pyšní a pořád mluvili o filmu. Jsem opravdu ráda, když mi lidé pomáhají.

Kdyby jsi mohla seslat jedno kouzlo, jaké by to bylo?

Bonnie: Kdybych chtěla seslat nějaké špatné, tak určitě na někoho, koho nemám ráda. Mám ráda scénu v prvním dílu, kdy Hagrid Dudleymu přičaruje prasečí ocásek. To je opravdu legrační.

Jaký film jsi naposledy shlédla?

Bonnie: Viděla jsem "Blafuj jako Beckham" na DVD. Herci byli
dobří a celkový nápad byl úžasný. Byl to film o reálném životě, kde lidé dělají něco, co jejich rodiče nepokládají za správné. Spoustu kluků si totiž myslí, že holky nemůžou sportovat, ale ony to skutečně dokážou.

Jakou roli by sis teď chtěla zahrát?

Bonnie: Ráda bych hrála v něčem moderním a bez magie. V posledním filmu, ve kterém jsem hrála [televizní film "Stranden"], se odehrával v minulosti, takže bych radši hrála v něčem ze současnosti.

Pár lektvarů

23. dubna 2008 v 20:20 Lektvary

Čistící lektvar

Přísady: dračí krev, houba Čistivka, švábí oči, vosk
Příprava: přes houbu Čistivku slijeme do kotlíku dračí krev. Zahřejeme těsně pod teplotu varu a přidáme švábí oči. Uvedeme do varu a necháme vařit půl dne. Pro lesknoucí efekt můžeme přidat obyčejný mudlovský vosk.
Efekt: docela účinné čistidlo, ale nevyrovná se komerčně prodávaným výrobkům, jejichž tajné receptury se pravděpodobně nikdy nedozvíme. K dostání na Příčné ulici.

Doušek živé smrti

Přísady: rozdrcený kořen Asfodelu, výluh z pelyňku
Příprava: do jedenáct dní odstátého výluhu z pelyňku přidáme rozdrcený kořen Asfodelu. Dbáme přísných bezpečnostních opatření, neboť se jedná o velice silný uspávací prostředek.
Efekt: měsíc dlouhý, hluboký spánek.

Kostirost

Přísady: nadrcené drápy z Hipogryfa, šťáva z plodů Ďáblova osidla,voda, vylisované listy Mandragory
Příprava: za pokojové teploty smícháme nadrcené drápy se šťávou z Osidla. Vzniklou kaši rozředíme vodou a týden v ní necháme louhovat listy Mandragory.
Efekt: nahrazuje chybějící kosti v lidském těle

Lektvar Nepoužitelnosti

Přísady: kořen Scvrklofíku, odvar Úponice Jedovaté, sedmikráskové kořínky, kůže z Hřímala
Příprava: do odvaru z Úponice Jedovaté nasypeme nasekané sedmikráskové kořínky a nastrouhanou kůži Hřímala. Necháme tři hodiny vařit a přidáme kořen Scvrklofíku (v jednom kuse). Pak necháme hodinu odstát.
Efekt: způsobuje nepoužitelnost hůlky na dobu dvou hodin.

Lektvar Zpomalení

Přísady: roh Jednorožce, krunýř Třaskavého Skvorejše, dračí kůže, roh Lidožravého Dvourožce
Příprava: na dno kotle položíme kus dračí kůže, zalijeme vařící vodou a přidáme nastrouhaný krunýř Skvorejše, drcený roh Jednorožce a Lidožravého Dvourožce. Necháme vychladnout, znovu zavaříme a použijeme na lektvar kouzlo Impedimentus. Pak slijeme do lahvičky s maximálním objemem jednoho litru.
Efekt: při rozbití lahvičky a vylití lektvaru na jakoukoliv bytost nastane efekt zpomalení jako u kouzla Impedimentus. Tento efekt působí po jednu hodinu.

Lektvar Zrychlení

Přísady: roh Jednorožce, roh Lidožravého Dvourožce, dračí kůže, krunýř Třaskavého Skvorejše, gepardí dráp
Příprava: položíme na dno kotle kus dračí kůže a pak na ni nasypeme PŘESNĚ v tomto pořadí nadrcený roh Dvourožce, Jednorožce a krunýř Skvorejše. Po hodinovém vaření přidáme rozemletý dráp geparda.
Efekt: po vypití zrychlí pohyby člověka (pouze člověka, žádné jiné bytosti) na pěti až desetinásobek.

Mnoholičný lektvar

Přísady: výluh z dračí kůže, výluh z Mandragory, roh Jednorožce, kůže z Hřímala, tři chlupy Dlaždičouna a cokoliv z těla osoby, ve kterou se chceme proměnit
Příprava: výroba tohoto lektvaru je velmi náročná a pouštět by se do ní měl jen pokročilý kouzelník, jinak vše dopadne katastrofálně! Do kotlíku (nejmenší velikosti) vložíme tři chlupy Dlaždičouna a roh Jednorožce. Zalijeme 14 dní starým výluhem z dračí kůže. Necháme louhovat další týden a poté přidáme kůži z Hřímala o velikosti nehtu na palci. Za další týden přidáme měsíc starý výluh z Mandragory a vše uvedeme do varu. Nakonec přidáme něco z těla (vlas, nehet) osoby, ve kterou se chceme proměnit. Pozor! Nesmí být použito nic z těla zvířete.
Efekt: do minuty od vypití získáme podobu požadované osoby, ve kterou se chceme proměnit. Hlas zůstane nepozměněn. Efekt za hodinu vyprchá.

Nadouvací lektvar

Přísady: kořen, listy a nektar Nadouvavky Podivné, kost Karkulinky
Příprava: za neustálého míchání kostí Karkulinky vhazujeme do vroucího nektaru Nadouvavky její listy a nahrubo nastrouhaný kořen. Vaříme asi 20 minut, necháme vychladnout a přidáme rozdrcenou kost. Celý lektvar opět přivedeme do varu a necháme znovu zchladit. Potom na lektvar použijeme Vykrmovací kouzlo.
Efekt: způsobuje zvětšování předmětů na pětinásobek jejich původní velikosti.

Prověřovací lektvar

Přísady: roh Jednorožce, dráp Hipogryfa, vlas Víly
Příprava: do vařící vody sypeme zároveň rozemletý dráp Hipogryfa a roh Jednorožce. Necháme vařit do doby, než lektvar získá modrou barvu. Poté přidáme vlas Víly a vaříme dál až do chvíle, kdy se lektvar zbarví do zelena.
Efekt: lektvar vytvořený ze součástí tří ušlechtilých stvoření dokáže rozpoznat, zda hůlka někdy použila neodpustitelnou kletbu. Po polití hůlky, která kletbu provedla, se lektvar zbarví do červena, v opačném případě zůstane zelený.

Lektvar pro přežití NENÍ POVOLEN!!! (pro užívání krve jednorožce)

Přísady: krev Jednorožce, žíně z Jednorožce, roh Jednorožce
Příprava: tento striktně zakázaný lektvar lze připravovat pouzeve zlatém kotlíku. V krvi Jednorožce se nechají rozvařit ostatní ingredience. Substance se nechá vychladnout a 24 hodin odstát.
Efekt: stálejší efekt než pouhé pití krve Jednorožce. Jeden litr lektvaru udrží osobu na hranici mezi životem a smrtí po dobu jednoho měsíce.

Sluneční lektvar

Přísady: vylisované srdce Bludníčka, dračí sliny, vysušené lístky Svítivky Ovíjivé
Příprava: v dračích slinách necháme vylouhovat srdce Bludníčka a lístky Svítivky. Postavíme na oheň a uvedeme do varu. Vaříme 30 minut, odstavíme z ohně a aplikujeme na tekutinu kouzlo Lumos. Po vychladnutí bude lektvar vydávat intenzivní světlo.
Efekt: vydává silné světelné záření po dobu jednoho týdnu. Skvělá náplň do lamp.

Veritaserum

Přísady: plášť Mozkomora, soví pera, hadí oči, listy Paměťovky Jasnozřivé, kopyto Kentaura
Příprava: nejdříve vyvaříme plášť Mozkomora. Do studeného vývaru nasypeme šest sovích per, dvě hadí oči a nastrouhané kopyto Kentaura. Zahřejeme na teplotu varu a mícháme dvacet minut. Necháme zchladit a třicet dnů louhujeme lístky Paměťovky. Potom opět zavaříme a vaříme, dokud lektvar nezíská svou typickou čirou barvu. Sléváme do malých flakónků.
Efekt: nejsilnější paměťový lektvar. Jeho použití je přísně kontrolováno ministerstvem kouzel. Používá se při výsleších. Je mocnější než kletba Imperius. Osoba, na kterou je Veritaserum použito, nedokáže vzdorovat a zodpoví všechny otázky po pravdě.

Vlkodlačí lektvar

Přísady: vlkodlačí chlupy, Měsíček Rolní, blána z dračího srdce, žíně z Jednorožce, pero z Fénixe
Příprava: z rozmixované blány, žíně a pera vytvoříme hustou kaši, kterou rozředíme vodou, ve které jsme předtím nechali vyluhovat Měsíček Rolní, natrhaný za prvního úplňku v měsíci. Lektvar uvedeme do varu a vaříme devět dní. Potom přihodíme devět vlkodlačích chlupů a necháme vychladnout. Lze připravovat pouze ve zlatém kotlíku.
Efekt: kombinací tří nejmocnějších čarovných substancí vzniká lektvar tak účinný, že dokáže potlačit i destruktivní chování vlkodlaka, který se po požití chová jako klidný pes.

Základní lektvar na léčení vředů

Přísady: sušené kopřivy, hlemýždi, dikobrazí ostny, drcené hadí zuby
Příprava: necháme rozvařit 200g sušených kopřiv, přidáme podušené hlemýždě a rozdrcené hadí zuby. Poté lektvar odstavíme z ohně a přidáme tři dikobrazí ostny. Pozor na správnou hmotnost kopřiv a na přidávání ostnů až po odstavení z ohně.
Efekt: lektvar léčící vředy, jeden z nejjednodušších.

Zmenšovací Dryák

Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic
Příprava:: do kotlíku postupně přidáme pár kapek šťávy z pijavic, nařezané housenky, jednu krysí slezinu, oloupaný Scvrklofík a najemno nakrájené sedmikráskové kořeny. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: zmenšuje do desetinásobku původní velikosti.

Zvětšovací Dryák

Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic
Příprava: do kotlíku postupně vhodíme najemno nakrájené sedmikráskové kořeny, oloupaný Scvrklofík, jednu krysí slezinu, nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: zvětšuje do trojnásobku původní velikosti.


Životopis

23. dubna 2008 v 20:15 J.K.Rowlingová
Jméno: Joanne Kathleen Rowlingová
Datum narození: 31. 7 1965
Místo narození: Chepstow, Anglie
Znamení: lev
Rodiče: Peter Rowling a Joanne Kate Anne


Joanne Kathleen Rowlingová se narodila 31. července (stejně jako hlavní hrdina knihy) v roce 1965 v městečku Chepstow v Anglii.
Její otec, manažer firmy Rolls-Royce, se jmenoval Peter Rowling a s budoucí matkou Joanne Kate Anne, napůl Skotkou a napůl Francouzkou, se seznámil ve vlaku.
Během dětství se rodina dvakrát stěhovala. Nejdříve do města Winterbourn, který je na opačné straně Bristolu. Po druhé do waleského Tutshilu.
Své první literární dílo Kathleen napsala už ve svých šesti letech. Vyprávělo o králíčkovi a s názvem knihy si Joanne také nelámala hlavu - pojmenovala ho Králíček.

Kathleen jako malá trávila volný čas se svojí sestrou Di. Nejraději si spolu hrály na malé čarodějky. Poté, co nastoupila do školy začala hodně číst. Její oblíbení autoři a autorky byli : E. Nesbitová, Paula Gallica, C. S. Lewis…
Jejím dobrým školním kamarádem byl Sean Harris, který se v mnohém podobal Ronovi Weaslyemu. Joanne o sobě řekla, že byla dobrou a chytrou žákyní, že Hermiona je vlastně jako ona sama.

Na univerzitu nastupuje v roce 1983, kde studuje francouzštinu a filologii. Jako její největší koníček bylo sbírání tajemných jmen… Po škole a roku stráveném v Paříži nastupuje jako sekretářka v Manchesteru. V době pauz v kavárně pořád píše. Sepsala v té době přibližně dva romány pro dospělé.

V roce 1990 přijde zlom a v Joannině hlavě se vyskytne nápad napsat knížku o kouzelnickém světě, zrovna když cestovala z Manchesteru do Londýna vlakem. Pomalinku a jistě si Rowlingová buduje Bradavickou školu a vše kolem ní. V roce 1991, když Joane bylo šestadvacet odjíždí do Portugalska, kde si najde práci jako učitelka angličtiny. Tam také Kathleen tvoří první kapitoly Harryho Pottera. Pro první kapitolu vytvořila deset verzí. Rok na to se Joanne provdává za portugalského novináře a v roce 1993 se jim narodí dcera Jessica. Manželství bohužel moc dlouho nevydrží a na Vánoce přichází rozvod. Počátkem roku 1994 vypráví Joanne příběh o Harrym Potterovi své sestře, která jím je nadšená.

Rowlingová se pohybuje na hranici bídy. Je bez zaměstnání, žije v nevytopené garsonce, není schopná pro svou dceru zajistit místo ve státních jeslích a na zaplacení soukromé chůvy nemá peníze. Žije z podpory. Když dcera v kočárku usne, píše tam, kde se jí píše nejlépe. V Endirburských kavárnách. ,,Psala jsem ho hlavně pro sebe a pro své potěšení," přiznala později Joanne.

V roce 1995 přišlo vyvrcholení, to když Rowlingová dopsala knihu na psacím stroji. Najde si v knihovně spousty nakaladatelsví a snaží se je okouzlit svým příběhem. Všem nakladatelstvím se zdála povídka dlouhá, až na jedno - Bloomsbury. Bloomsbury vydá první díl a Joanne začíná psát další a další díly a s každým novým dílem se stává slavnější a slavnější. Knížky se vydávají do celého světa a jsou překládány do desítek jazyků - celkem se na celém světě prodalo více než 100 miliónů výtisků. V ČR obsadily první místo v anketě o nejoblíbenější knihu českých čtenářů.

Rowlingová obdarovala řadu různých charitativních organizací, zejména však přispívá na výzkum a léčení rozstroušené sklerózy, které podlehla spisovatelčina matka. Podle Rowlingové právě matčina smrt hluboce poznamenala její autorský styl. Kathleen také vydala v březnu roku 2001 Famfrpál v průběhu věků a Fantastická zvířata a kde je najít. Autorka se vzdala honoráře ve prospěch dobročinné akce Comic Relief.
Spisovatelka také dbala, aby byl Harry Potter zfilmován jako hraný film a né jako kreslený. Sama apelovala na to, aby postavu Hagrida ztvárnil herec Robbie Coltrane. Také si zakládala, aby ve filmech hráli jenom britští herci a odmítla návrh amerických filmařů. Pravidelně Joanne dohlíží na natáčení filmů, aby byla dodržena přesná podstata knihy.

No a jak končí příběh chudé ženy, která žila jenom z podpory?? Jako pohádka. Rowlingová se po vydání knih stala multimilionářkou a v roce 2001 si koupila luxusní dům ve stylu 19. století u břehu řeky Tay ve Skotsku. Získala Řád Britského impéria. Po druhé se také vdala (2001) za doktora Neila Murraye. . O dva roky později se jim narodil syn David Gordon Rowling Murray a v roce 2005 dcera Mackenzie Jean Rowling Murray. Rowlingové se tak splnil životní sen mít tři děti.

Knihy Harryho Pottera:
Harry Potter and the Philosopher's Stone - Červen 1997
překlad: Harry Potter a Kámen Mudrců [Únor 2000 - Vladimír Medek]
- Má 284 stran a 17. kapitol. Prodáno bylo v pevné vazbě 6,1 milionu výtisků. Jako paperback 10,9 milionu výtisků.

Harry Potter and the Chamber of Secrets - Červenec 1998
překlad: Harry Potter a Tajemná komnata [Říjen 2000 - Vladimír Medek]
- Má 287 stran a 18. kapitol. Prodáno bylo v pevné vazbě 7,1 milionu výtisků. Jako paperback 7,5 milionu výtisků.

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban - Červenec 1999
překlad: Harry Potter a Vězeň z Azkabanu [Květen 2001 - Pavel Medek]
- Má 384 stran a 22 kapitol. Prodáno bylo v pevné vazbě 7,6 milionu výtisků. Jako paperback 5,2 milionu výtisků.

Harry Potter and the Goblet of Fire - 2000
překlad: Harry Potter a Ohnivý pohár [Listopad 2001 - Vladimír Medek]
- Má 571 stran a 37 kapitol. Prodáno bylo v pevné vazbě 8,9 milionu výtisků. Jako paperback 3,4 milionu výtisků.

Harry Potter and the Order of the Phoenix - 21.června 2003
překlad: Harry Potter a Fénixův řád [29.února 2004 - Pavel Medek]
- Má 796 stran a 38 kapitol. Prodáno bylo v pevné vazbě 12,2 milionu výtisků. Jako paperback 1,5 milionu výtisků.

Harry Potter and the Half-Blood Prince - 16.července 2005
překlad: Harry Potter a Princ dvojí krve [19.prosince 2005]
- Prodáno bylo v pevné vazbě 6,9 milionů (během prvních 24 hodin), 11 milionů (k 21.9.2006) Paperback nebyl zatím vydán.

Sirius Black

23. dubna 2008 v 20:13 Blackové
Sirius navštěvoval Bradavickou školu čar a kouzel spolu s otcem a matkou Harryho Pottera. Studoval v Nebelvíru, na rozdíl od ostatních členů čistokrevné rodiny Blacků. Byl jedním ze skupiny přátel přezdívající si Pobertové, tvůrců Pobertova plánku. Je zvěromágem, mění se v černého psa. Jeho přezdívkou je Tichošlápek. Ve třetí knize Harry Potter a vězeň z Azkabanu prchá z kouzelnického vězení Azkabanu, kde je držen za vraždu Jamese Pottera a jeho ženy Lily Potterové. Chce najít Harryho a říct mu pravdu, což se mu nakonec povede. Také se zde dozvíme příběhy z mládí Harryho otce. Proč byla vyřazena Vrba mlátička, proč se všichni měli bát Chroptící chýše atd. Dalším důležitým důvodem, kvůli kterému uprchl je pomsta Peteru Pettigrewovi, který ve skutečnosti vyzradil úkryt manželů Potterových Voldemortovi a způsobil tak jejich smrt. V páté knize Harry Potter a Fénixův řád je při bojích proti smrtijedům na Odboru záhad zabit svou sestřenicí Belatrix Lestrangeovou, která jej zasáhne smrtící kletbou Avada kedavra a padá skrz oblouk, odkud se již neobjeví. Ač čistokrevný kouzelník, stojí na straně dobra.
Jeho jméno odkazuje na spojitost se psy:
  • Sirius je nejjasnější dvojhvězda Sirius s magnitudou -1,46. Našli bychom ji v oku souhvězdí Velký pes pod Orionem. Sirius se člení na dvě složky Sirius A a Sirius B. Jeho menší složka Sirius B je vlastně bílý trpaslík. Sirius B byl prvním objeveným bílým trpaslíkem.
  • Black - anglický výraz pro černou barvu.
  • Sirius Black tedy znamená buď "černý pes" nebo "černá hvězda".
Ve filmové sérii, která byla na motivy těchto románů natočena, tuto postavu ztvárnil britský herec Gary Oldman.